699 zł

Konto istnieje już z tym adresem e-mail. Czy to ty?

Zaloguj

Koncepcja GSP

Szkolenie „Koncepcja Global System Patterns” to autorski program stworzony przez Kamila Koczwarę, Wojciecha Prokopowicza, będący interdyscyplinarnym i całościowym podejściem do prowadzenia podopiecznego - sportowca oraz każdego kto chce zrozumieć ruch, uczyć się go i dokonać zmiany u siebie. Myśląc o ,,zmianie” mamy na myśli: zmianę w sposobie postrzegania ruchu, wyznaczania celów terapeutycznych/treningowych, prewencję urazów czy też lepsze samopoczucie.

W ramach szkolenia zostanie przedstawiona teoria chodu, gdzie przedstawimy prawidłowy, fizjologiczny wzorzec, który ma być dla Was pewnym punktem odniesienia. Co ważniejsze wg. koncepcji GSP nie dążymy do wyidealizowania wzorca lecz jego optymalizacji. Zatem każdy z trenerów/ terapeutów poza samą oceną wizualną wzorca musi dysponować pewnymi funkcjonalnymi testami, przy pomocy których zbliży się do odnalezienia np. przyczyny danego problemu. Stąd opanowanie wzorców motorycznych oddechu, łopatki oraz stopy, wspierając się jednocześnie funkcjonalnymi testami mięśniowymi to pewien drogowskaz dla trenera/terapeuty i samego podopiecznego. Funkcjonalne Testy Mięśniowe to pewna modyfikacja MTM, która nie zadaje pytania ,,czy mięsień się napina”, lecz „jak układ nerwowy adaptuje się do oporu”? Tutaj w szczególny sposób skupimy się nie tylko na tym jak wykonać test lecz także na tym jakie są najczęstsze błędy w wykonywaniu testów oraz ich interpretacji czy nadinterpretacji.  W oparciu o całościową ocenę będziemy mogli zaproponować specyficzny program treningu z ustaleniem określonej i indywidualnej progresji. Często spotkacie się w trakcie szkoleniem z tzw. regresyjnym podejściem do samej oceny i rozpoczęcia programu treningowego. Jest to kluczowe w kontekście minimalizacji ryzyka ewentualnych kontuzji. Tym bardziej, że układ nerwowy, do którego cały czas się odnosimy ,,uwielbia” jakość: tę w ujęciu przewodnictwa, sterowania i biomechaniki.

 

Zawartość kursu:

  • ogólne założenia koncepcji Global System Patterns,
  • łopatka, oddech oraz stopa w koncepcji GSP,
  • teoria chodu - omówienie poprawnego wzorca chodu,
  • Funkcjonalne Testy Mięśniowe (FTM) - przedstawiony sposób wykonywania poszczególnych testów mięśniowych wraz ze szczegółowym omówieniem sposobu wykonywania oraz wyszczególnieniem najczęściej popełnianych błędów,
  • nauka chodu - przedstawienie ćwiczeń będących regresją chodu, które prowadzą do nauki poprawnej lokomocji.